Drejtori Misini vizitë në Turqi, takon homologun Kurt: Avancim i bashkëpunimi mes sipërmarrësve nga dy vendet

Drejtori i Agjencisë për Mbështetje të Sipërmarrësisë, z. Hajrullah Misini u prit nga homologu i tij i shtetit turk z.Hasan Basri Kurt si dhe nga shefi i kabinetit Selim Serkan Ercan. Në takim ishte presente edhr ekspertja e njohur turke, Canan Ozturan.

“Në këtë takim më se vëllazëror u bisedua për bashkëpunimin ndërmjet dy drejtorive ku u potencua nevoja për trajnimin e kuadrove tona, vizitave të ndërsjella si dhe në një të ardhme të afërt miqtë nga Turqia shprehën gatishmerinë për përgatitjen dhe nënshkrimin e një Memorandumi bashkëpunimi ndërmjet Agjencive përkatëse të dy vendeve”, deklaroi Misini për mediat pas takimeve të realizuara në Ankara.

Story i mëparshëm

Studentët e UT-së pjesëmarrës në Dialogun Strategjik me SHBA-të

Story i radhës

Ish-ylli i Liverpoolit detyrohet ta lë futbollin për shkak të problemeve shëndetësore

Të fundit nga