Drejtori i Agjensionit për Punësim, Abdush Demiri dhuron plazë “Convalescente” për të sëmurët me Covid’19

Drejtori i Agjensionit për Punësim, Abdush Demiri, sot ka dhuruar plazmë ”Convalescente” për të sëmurët me Covid’19. Demiri gjithashtu bëri thirrje që të gjithë që janë shëruar nga ky virus të dhurojnë plazmën e gjakut.

Ja statusi i plotë

Duke patur parasysh nevojën e madhe për plazmë gjaku, sot vendosa që të dhurojë plazmë “convalescente” për të sëmurët me Covid 19. I inkurajoj të gjithë ata që janë shëruar nga ky virus, të mos hezitojnë dhe ta dhurojnë plazmën e gjakut në mënyrë që bashkarishtë ta tejkalojmë këtë sfidë.(NMK-Post)

Ngjarja paraprake

Carovska: Mësimdhënësit janë të kënaqur me programet mësimore të reja për klasën e parë

Ngjarja e ardhëshme

Rohr beson se do të jetë gjithçka e hapur në Paris

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian