Dramë në Athinë, shënohen 4 gola në ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Benficas

Arsenali është në disavantazh ndaj Benficas në kaudër të 1/16 të Europa League.

Ishte fillimisht, Pierre-Emerick Aubameyang i cili i dha avantazhin Arsenalit në min (21′).

Por, Goncalves shënoi një goditje perfekte nga largësia për të barazuar shifrat në 1-1 në min (43′).

Skuadrat shkuan në pushime me rezultatin baraz.

Menjëherë me të filluar pjesa e dytë, Aubameyang shënoi sërish, por goli u anulua nga sistemi VAR.

Por, Benfica, tregoi që është një skaudër tejet e papërshtatshme. Rafa Silva shënoi në min (61′) për ti dhënë avantazhin dhe për të qenë një hap më afër kualifikimit tutje.

Por ishte Tierney i cili barazoi shifrat në 2-2 më mim (67′).

Min 67′, Arsenal 2-2 Benfica është rezultati i tanishëm.

Ngjarja paraprake

Një lojë e re PUBG po vjen, ndërtuar posaçërisht për platformat mobile

Ngjarja e ardhëshme

Zv/ministri i Kulturës Sulejmani i kundërpërgjigjet Stefoskës: Keni bërë diskriminim etnik në vlerësimin e projekteve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian