“Dosjet kapicë”, gazetari ngre alarmin: Do krijohet…

Gazetari, Elton Qyno u shpreh mbrëmjen e djeshme në emisionin “Drejt’ se harta e re gjyqësore me reduktimin që u bën gjykatave do të krijojë një tjetër stok dosjesh.

Qyno: Do krijohet stok, dosjet do bëhen kapicë. Situata aktuale nuk është e mirë, kemi mungesë magjistratësh.

Harta është një studim i sistemit në tërësi.

Është rezultat i treguesve të performancës. Implemetimi është fazë tjetër mund të shkoj nga 6 muaj në dy vjet

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Zelensky: Sulmi në qendën tregtare është akt terrori

Story i radhës

Një ndryshim për pasiguri dhe krim në shoqërinë e Kosovës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish