Dosja ndaj Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës rikthehet në Gjykatën e Apelit

Dosja ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelës është rikthyer në Gjykatën e Apelit.

Dosja është dorëzuar në Apel nga Gjykata e Lartë, dhe çështja do të rigjykohet edhe njëherë nga gjyqtarët e Apelit të Posaçëm.

Ditën e sotme pritet që të hidhet shorti ndërsa ditët në vijim do të vendoset dhe data kur do të do zhvillohet seanca ndaj Tahirit dhe Çelës.

Kujtojmë se ish ministri Saimir Tahiri u dënua me 5 vite burg nga Shkalla e Parë, vendim i cili u konvertua në 3 vite shërbim prove.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Sllovakia kërkon falje për sterilizim të detyrueshëm të grave rome

Ngjarja e ardhëshme

Qumili - Fifit: Vazhdo lojën, mos u dorëzo

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian