Dortmund pret një humbje prej 80 milionë euro

Gjiganti i futbollit gjerman, Borussia Dortmund, pret një humbje prej 75 milionë euro këtë sezon, me klubin që është prekur nga kriza e shkaktuar nga COVID-19.

Dortmund në raportin e tyre të fundit financiar se planifikimi i buxhetit për këtë sezon është shumë i ndërlikuar shkaku i reduktimit të të ardhurave nga transferimet dhe kufizimet tjera.

Klubi ka theksuar se mungesa e tifozëve po ndikon për të keq tek ata. Kapaciteti i ‘Signal Iduna Park’ është 81 mijë ulëse, por për momentin në stadium po lejohen të marrim pjesë vetëm 11 mijë e 500.

Sezonin e kaluar, kur më shumë se gjysma e sezonit u luajt pa tifozë, Borussia Dortmund njoftoi një humbje prej 43 milionë euro.

Dortmund këtë sezon në tri xhirot e para ka shënuar dy fitore dhe një humbje.

Ngjarja paraprake

Dasho Aliko denoncon punësimet për fushatë të PS në Gjirokastër, vetëm te Tatimet 15 të punësuar

Ngjarja e ardhëshme

Qytetarët po përdorin çdo ditë e më shumë shërbimet në e-Albania

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian