Dortmund para sfidës së vështirë

Borussia Monchengladbach pret sonte në Borussia Park skuadrën e Dortmundit

Borussia Dortmund sonte (20.30) ndeshet në Monchengladbach me një formë të luhatshme, derisa në ndeshjen e fundit ata humbën kundër Bayer Leverkusenit me rezultat 2-1.

Në anën tjetër, vendasit e Borussia Monchengladbach janë në një ecuri të mirë me rezultate pozitive ku në pesë ndeshjet e fundit kanë tri fitore, një barazim dhe një humbje.

Trajneri Terzic i Borussia Dortmund ka startuar sonte me Haaland, Sancho, Reus e Bellingham.

Dortmund për momentin është në vendin e 4 me 29 pikë, derisa Monchengladbach është në vendin e 7 me 28 pikë.

Ngjarja paraprake

Miti si realitet dhe si gënjeshtër

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, 6 ushtarë të dyshuar si anëtarë të FETO-s u sollën nga Qiproja Turke

të fundit nga

Griezmann në shitje

Bacelona po planifikon ta shesë gjatë verës sulmuesin Antoine Griezmann. Drejtuesit e