Dortmund arrin marrëveshje me sulmuesin e Salzburgut

Borussia Drotmund ka arritur marrëveshje me lojtarin e Salzburgut, Karim Adeyemin.

Sipas ‘Sky’, Dortmundi dhe Salzburgu kanë arritur marrëveshje për transferimin e të riut drejt ‘Signal Induna Park’.

Shuma që pretendohet se ekipi gjerman do të paguajë është 35 milionë euro.

Gjermani ka shkëlqyer këtë sezon në Austri me Salzburgun, në 38 paraqitje, ai ka shënuar 20 gola dhe ka dhuruar pesë asistime.

Në garë për Adeyemi ishin edhe Liverpool, PSG, Leipzig, Barcelona dhe Bayern Munich.

Por, siç duke lojtari ka zgjedhur Borussia Dortmund përpara të gjitha ekipeve tjera që ishin pas tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edhe gruaja e Kadri Veselit shkon në iftarin me 250 bijat e Shajkocit

Story i radhës

E dashura e Genarit tregon si shkoi takimi i parë me vjehrrën e saj, Jozefina Topallin

Të fundit nga