Donnarumma, Hague dhe Gabbia rezultojnë negativë në testet e COVID-19

Tre lojtarët e infektuar me COVID-19 te skuadra e Milan kanë rezultuar negativë së fundmi.

Portieri Gianluigi Donnarumma, Mattia Gabbia dhe Hague, që të tre kanë rezultuar negativë në testimet e fundit për COVID-19.

Donnarumma rezultonte negativ pak orë para ndeshjes që Milan e luante kundër Romës.

Gabbia ka munguar për më gjatë, kurse edhe Hague rezultonte pozitiv në të njëjtën ditë me Donnarumma.

Lajmin për shërimin e tyre e ka konfirmuar faqja zyrtare e Milan.

Ngjarja paraprake

Në Francë shënohen mbi 47 mijë raste të reja të reja me koronavirus, paralajmërohet mbyllje totale

Ngjarja e ardhëshme

Gashi: Mbyllja dhe kufizimi i lëvizjes ishin të pasuksesshme për luftimin e COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian