​Donjeta Sadiku lufton sot për medalje evropiane

Boksierja Donjeta Sadiku do ta zhvillojë sot luftën e radhës në Kampionatin Evropian të boksit që po zhvillohet në Budva të Malit të Zi.

Medalistja botërore në kategorinë 60 kilogramë do të ballafaqohet me boksieren nga Rumania, Marin Loredana Andreea.

Kjo luftë pritet të zhvillohet nga ora 14:00.

Një medalje në kategorinë e seniorëve i mungon Kosovës tash e 35 vite dhe synimi i Sadikut është që të bëjë sërish histori.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MPB Maqedoni: Është arrestuar punonjësi i NTP-së që kërcënoi se do të vendoste bombë

Story i radhës

Oligarkët në shtetin e Kosovës po e amnistojnë veten

Të fundit nga