Donald Trump dhe gruaja e tij infektohen me COVID-19

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe gruaja e tij, Melania Trump janë infektuar me koronavirus, transmeton Gazeta Sinjali.

Kështu është bërë e ditur nga Trumpi përmes një postimi në Twitter.

“Sonte, unë dhe Zonja e Parë kemi dalë pozitivë me COVID-19. Do të karantinohemi dhe do të nisim procesin e shërimit menjëherë. Do t’ia dalim bashkë”, shkroi Trump në Twitter, në orët e para të së premtes, sipas kohës lokale.

/GazetaSinjali/

Ngjarja paraprake

Eris Abedini në La Liga

Ngjarja e ardhëshme

K-15 dhe marrëveshjet kolektive – tema të Shkollës sindikale në Ohër

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian