Donald Trump bën thirrje për ruajtjen e qetësisë mbarëkombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump bëri thirrje sot për qetësi, ndërsa po afrohen protesta të reja në të gjithë vendin, shkruan Gazeta Sinjali.

“Po ju kërkoj: asnjë dhunë, asnjë krim, asnjë vandalizëm”, shkroi ai në një deklaratë të shkurtër, ndërsa Kongresi përgatitet për një akuzë tjetër ndaj tij për nxitjen e sulmit ndaj Capitol Hill një javë më parë.

“Nuk është ajo që ne përfaqësojmë dhe as ajo që përfaqëson Amerika”.

“I bëj thirrje të gjithë amerikanëve që të ndihmojnë në zbutjen e tensioneve”, shtoi Trump.

/Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Amar e zbuloi vetë për herë të parë portretin e tij

Ngjarja e ardhëshme

City mposht Brightonin dhe ruan hapin me liderët e tabelës

të fundit nga