Donacion amerikan për policinë e Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me Kovid-19

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në rrethin e Ministrisë do të pranojë donacion në pajisje dhe mjete për ballafaqim me Kovid-19 nga ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërnz.

SHBA-ja deri tani disa herë ka donuar pajisje, automjete dhe mjete për nevojat e polisicë së Maqedonisë së Veriut, mes të cilave edhe për Sektorin e punëve kufitare dhe migrimeve dhe Sektorin për zbulim të krimit dhe analizës. bsh/

Ngjarja paraprake

Në këto fshatra dhe qytete sot nuk do të kenë rrymë deri në 8 orë

Ngjarja e ardhëshme

Pastrim parash në kohë pandemie, aktiviteti i pasurive të paluajtshme arrin rekord historik

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian