Do të suspendohet dy policët e dyshuar për marrje të ryshfetit

Alsat mëson jo zyrtarisht se dy policët e dyshuar për marrje të ryshfetit në vendkalimin kufitar me Kosovën do të suspendohen nga puna.

Burime të Alsat bëjnë të ditur se mbi bazën e konstatimeve nga Kontrolli i Brendshëm, do të procedohet edhe ndjekja e mundshme penale ndaj tyre.

Gjatë ditës janë marrë në pyetje nëpunësit e sistemuar në pikën kufitare, ndërsa nuk dihet nëse do të ketë edhe të suspenduar të tjerë edhe pse ekzistojnë dyshime për bashkëkryerje të veprës penale.

Të njëjtit nuk ishin të arrestuar, ashtu siç u raportuar paraprakisht.

Story i mëparshëm

MF: Përforcohet inspektimi financiar për të kontrolluar shfrytëzimin e mjeteve publike në sektorin publik dhe shfrytëzimin e mjeteve nga fondet e BE-së

Story i radhës

Fakulteti Ekonomik sot organizoi Panairin e Punës 2022

Të fundit nga