Do të habiteni se sa 100 vjeçarë jetojnë në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut jo edhe pak ka banorë që kanë shkelur të 100-tat. Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme, momentalisht ka 2040 shtetas që kanë mbushur 100 vjet dhe më tepër.

Janë shumë raste që gjatë periudhës së fundit janë prezantuar nëpër media, si e moshuara nga Haraçina, dhe shumë protagonistë të tjerë që kanë rrëfyer për jetën e tyre. Sikur ajo është edhe Praksa Zlatovska nga Dulica e Kamenisë së Maqedonisë, me 103 vjet, përcjell INA.

Ngjarja paraprake

Nuk ka të ndalur bashkëshortja e Valon Behramit!

Ngjarja e ardhëshme

Arbër Ismajli: Qeveria në detyrë duhet të bëhet më serioze dhe të shkojë më faqebardhë nga verdikti final i sovranit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian