Dje protestë në Himarë për lirimin e tij, Fredi Beleri reagon nga qelia

Kryetari i Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri përmes një postimi në rrjetet sociale ka falënderuar kryebashkiakun e Athinës Kostas Bakojanis, për mbështetjen dhe praninë e tij gjatë protestës së zhvilluar dje.

“Dëshiroj të falënderoj me gjithë zemër kryetarin e Bashkisë së Athinës, Kostas Bakojanis për mbështetjen e tij dhe thelbësore në luftën time dhe gjithashtu për praninë e tij në protestën madhështore në Himarë”, shkruan Beleri në një postim në Facebook.

Bakojanis, dje nga protesta, ndër të tjera deklaroi se Beleri ka të drejtën e një gjykimi të drejtë, por edhe se paraburgimi i tij i paligjshëm shkel ligjin, shkruan Protothema.

“Emri dhe mbiemri i tij është: Fredi Beleri”, tha dje Kostas Bakojanis, duke shënuar praninë e tij në demonstratën e madhe të organizuar nga organizata e mërgimtarëve “Omonoia”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Trajneri i ri i Italisë, zbulohet “pengmarrja” e Spallettit nga klauzola

Story i radhës

MASH: 55 shkolla do të fillojnë vitin e ri shkollor me kushte ndjeshëm të përmirësuara të mësimdhënies

Të fundit nga

Lumbardhi puth Albyn

Afërsia mes Lumbardhit dhe Albyt sa vjen e shtohet. Mbrëmë, të dy kanë qëndruar bashkë në