Ditë të vështira për Schalken dhe Mustafin

Schalke pësoi humbje të rëndë me rezultat 5:0 në konak të Wolfsburgut. 

Mbrojtësi Shkodran Mustafi u paraqit standard për Schalke 04 dhe shënoi autogol në minutën e 32-të. 

Mustafi dhe Schalke po kalojnë ditët më të vështira. 

Mustafi (32′-autogol), Weghorst (51′), Baku (58′), Brekalo (64′) e Philipp (79′) shënuan për Wolfsburgun. 

Futbollisti Admir Mehmedi u paraqit standard deri në minutën e 72-të dhe iu gëzua fitores të thellë të Wolfsburgut.

Pas javës së 25-të Wolfsburgu renditet në vend të tretë me 48 pikë dhe Schalke 04 është në fund me 10 sosh.

Ngjarja paraprake

Prizren: Policia kryen aksion për zbatimin e masave anti-pandemi

Ngjarja e ardhëshme

Turqia regjistroi mbi 15 mijë raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian