“Dita e Veteranit”, Kastrati: Krenarë me kontributin e secilit ushtarë të UÇK-së, në luftën për liri e pavarësi

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, në “Ditën e Veteranit” ka thënë se kjo ditë, na e rikujton rezistencën e familjes Jashari, në betejën e parë të kësaj familje me forcat serbe ne Prekaz.

“Krenarë me kontributin e secilit ushtarë të UÇK-së, në luftën për liri e pavarësi”, ka shkruar Kastrati.

Postimi në Facebook:

Sot, në “Ditën e Veteranit”, kujtojmë të gjithë luftëtarët që ranë në altarin e lirisë, dhe nderojmë të gjithë veteranët për sakrificën e kontributin që kanë dhënë për lirinë e vendit.

Kjo ditë, na e rikujton rezistencën e familjes Jashari, në betejën e parë të kësaj familje me forcat serbe ne Prekaz.

Krenarë me kontributin e secilit ushtarë të UÇK-së, në luftën për liri e pavarësi.

Të gjithë veteranëve të UÇK-së, urime Dita e Veteranit!

Ngjarja paraprake

Kompania kineze Sinopharm: Vaksina është 79 për qind efektive ndaj COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

SHBA propozon krijimin e grupit të përbashkët të punës për sanksionet ndaj Turqisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian