Dita e Kosovës!

Dita e Kosovës!

Vashat e Kosovës sot do të kenë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian për Shtetet e Vogla, që mbahet në Qipro.

Sfida e parë është ndaj Maltës nga ora 17:30. Pas Maltës, Dardanet do të përballen me Andorrën, Qipron dhe Norvegjinë. Kampionati do të zgjatë deri më 3 korrik.

Ndeshjet mund t’i shikoni në faqen zyrtare të FIBA-s për këtë kampionat dhe në faqen zyrtare në YouTube.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sulmi në qendrën tregtare, deklarohet Rusia

Story i radhës

​Hapet panairi i punës në Gjakovë, 800 vende të lira pune

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish