Dita e 10-të e grevës, Naftëtaret: Pagat janë të panegociueshme, vetëm të vdekura do të dalim nga greva

Dita e 10-të e grevës, Naftëtaret: Pagat janë të panegociueshme, vetëm të vdekura do të dalim nga greva

Në ditën e 10 të grevës naftëtaret e Ballshit, gjendja e tyre shëndetësore është duke u përkeqësuar dita ditës.

Naftëtaret janë shprehur njëzëri se ndihen keq dhe se stresi dhe heshtja e kryeministrit Edi Rama po i vret. Gratë naftëtare kanë bërë edhe paralajmërimin se do të fusin edhe fëmijët nëse nuk marrim zgjidhje.

“Mos na detyroni që të sjellim edhe fëmijët këtu. Pagat janë të panegociueshme. Do të vazhdojmë grevën e urisë. Që këtu dalim vetëm të vdekura.”, thanë grevistet.

Ngjarja paraprake

Pas Distrisë, radha për Akil Gjakovën e Laura Fazliun

Ngjarja e ardhëshme

Nigeri, në protestat kundër dhunës policore humbën jetën 69 persona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian