Disa pjesë të komunave Karposh dhe Sopishtë nesër pa energji elektrike

Shkup, 29 shtator 2020 (MIA) – Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve nga komunat Karposh dhe Sopishtë, kumtojnë nga QRMK – Shkup.

Në periudhën prej orës 09:00 deri në orën 14:00, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rrugës “Lerinska” në Komunën Karposh.

Në periudhën prej orës 09:00 deri në orën 11:30, pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e fshatit Dobri Doll, pjesa e fshatit prej Rakotnicit në Komunën e Sopishtës. ls/fab

Ngjarja paraprake

Për rastin “Dhuna në Qendër” sot pritet aktvendim

Ngjarja e ardhëshme

Kush po lufton në Nagorno Karabak dhe pse është i rëndësishëm ky rajon?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian