Dikur nën urdhrat e tij, “Bimi” i UÇK-së dëshmitar në Speciale në rastin e Salih Mustafës

Sot ka nisur paraqitja e çështjes së mbrojtjes në rastin e Salih Mustafës.

Si dëshmitar i parë i mbrojtjes është paraqitur Brahim Mehmetaj, i njohur me nofkën “Bimi”.

Mehmetaj në të kaluarën ishte drejtor i Pronës në Komunën e Prishtinës si dhe kryetar i degës së AAK-së në Prishtinë.

Mehmetaj gjatë periudhës së prillit 1999 – për të cilën kohë fitet në aktakuzën e ngritur ndaj Salih Mustafës – ishte pjesë e Njësitit BIA të UÇK-së.

Pikërisht emri i Mehmetajt ishte përmendur në aktakuzën kundër Mustafës.

“Bimi” ndodhej nën urdhrat e ish-Komandant ‘Calit’, Salih Mustafa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski: 1.000 denarë shtesë për çdo pensionist për muajt mars, prill dhe maj

Story i radhës

Ngordhja e pulave/ Asnjë alarm për gripin e shpendëve në Fier

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish