Dihen çiftet gjysmëfinaliste, ja kur dhe ku do të përballen

Me përfundimin e ndeshjes Angli-Francë, ku fitimtarë dolën “gjelat” me rezultatin 2 me 1 është plotësuar dhe 4-shja, e cila do të nxjerri 2 ekipet finaliste të “Katar 2022”.

Në datën 13 dhjetor, në stadiumin “Lusail” do të zhvillohet ndeshja e parë gjysmë-finale, mes Argjentinës dhe Kroacisë, ndeshje e cila do të zhvillohet në orën 20:00.

Në anën tjetër, Franca (të mërkurën, 20.00) do të përballet në stadiumin “Al Bayt”, me “surprizën” e këtij Botërori, Marokun.

Këto dy përballje do të zbulojnë dhe finalistët e këtij edicioni, të cilat do të përballen me njëra-tjetrën në datën 18 dhjetor..

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

‘Më thuaj një fjalë të bukur’! Donaldi mjaft i dashuruar me Borën: Të dua siç do Ronaldo Kupën e Botës’!

Story i radhës

Debatoi me gruan, 56-vjeçari e priste me pushkë në duar te dera e shtëpisë

Të fundit nga