Diell dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm dhe mundësia për reshje është e ulët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 06°C në 15°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 22°C dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 23°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 08°C deri në 20°C dhe në zonat e ulëta nga 11°C në 21°C.

Ngjarja paraprake

Kërkesat për t’u larguar nga puna të infermiereve nga Klinika Infektive e trazuan opinionin, Filipçe thotë se nuk do të lejojë askush të largohet për shkak një problemi që ka zgjidhje

Ngjarja e ardhëshme

Debat kaotik dhë zhgënjyes për qytetarët amerikanë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian