Diego Maradona lirohet nga spitali

Diego Maradona është liruar nga spitali të mërkurën dhe është dërguar në një klinikë shërimi ku ai mund të trajtohet për varësi nga alkooli.

Ish-lojtari i Napolit dhe Boca Juniors kishte një operacion urgjent tetë ditë më parë për një hematomë subdurale, një mpiksje gjaku në tru.

Maradona u mbajt më gjatë sesa pritej për shkak të simptomave të tërheqjes të shkaktuara nga abstenimi i tij i papritur nga alkooli.

Mjeku i tij u tha gazetarëve se legjenda argjentinase më në fund u largua nga spitali të mërkurën në mbrëmje me një ambulancë të shoqëruar nga anëtarët e familjes.

Ai ishte drejtuar drejt një institucioni rehabilitues në veri të Buenos Aires dhe do të qëndrojë atje për tu rikuperuar nga problemet e tij me alkoolin.

Ngjarja paraprake

Sulmohet me armë zjarri Ambasada e Arabisë Saudite në Holandë

Ngjarja e ardhëshme

“Fjalë të çmuara”- Rama poston shprehjen e njohur të Jorenim De Radës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian