Diçka e bukur po vjen në Çair

Sheshi që do të mbajë emrin e Presidentit Amerikan Woodrow Wilson së shpejti do të jetë gati.

Qytetarë të nderuar ky Shesh do të jetë në funksion tuajin të plotë dhe iu dedikohet të gjitha gjeneratave, e në veçanti nxënësve ndërsa në vete do të përmbajë mes tjerash edhe amfiteatër dhe shatërvan, gjëra që e bëjnë edhe më atraktiv për organizime të ndryshme kulturore e shkollore.

Që para tre viteve pranë objektit të Komunë së Çairit po qëndron prore edhe busti i Presidentit amerikan Wilson.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jabeur e Kontaveit debutojnë me fitore

Story i radhës

Vidovdani i 1989 dhe i sotmi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish