DIBRA përkrahë BDI-në. Ali Ahmeti alternativa e vetme për shqiptarët e RMV-së

Bashkimi Demokratik për Integrim vazhdon të merr përkrahje të fuqishme nga të gjitha degët e këtij subjekti në Dibër, informon GAZETA.MK

Gjatë mbledhjes së sotme të kryesisë së BDI-së, dega Dibër, të pranishmit fuqishëm kanë mbështetur kryetarin Ali Ahmeti, kurse të gjithë bashkë thonë se po përgatiten për realizimin me sukses të procesit të regjistrimit të popullsisë por edhe për triumfin e radhës në zgjedhjet lokale.

Gjithashtu, nga kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim, dega Dibër thonë se përkrahja për Ali Ahmetin do të vazhdojë edhe më fuqishëm pasi që ai dhe BDI janë forca më serioze dhe e vetmja alternativë për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut!


Ngjarja paraprake

Shtëpia Botuese “Shkupi”: Ministria e Kulturës t’i pranojë projektet e refuzuara

Ngjarja e ardhëshme

ASH-AAA: Kultura shqiptare e poshtëruar nga Ministria e Kulturës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian