Di Lorenzo i mungon Italisë në ‘Play Off’

Kombëtarja e Italisë ka marrë një lajm të keq pas ndeshjes së Napolit në Serie A.

Mbrojtësi i krahut, Di Lorenzo është lënduar në paraqitjen e tij me Napoli, dhe do të mungojë për disa javë.

Kombëtarja e Italisë nuk mund të kalkulojë në shërbimet e Di Lorenzo për ndeshjen e ‘Play Off’ në kualifikueset për Kupën e Botës.

Roberto Mancini do të duhet të mendojë për alternativë për krahun e mbrojtjes, duke pasur parasysh edhe mungesën e Spinazzola.

Ndeshja mes Italisë dhe Maqedonisë luhet më 24 mars, në Palermo. Mbetet të shihet se si do të veprojë Mancini me këto dy mungesa.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) LSDM: Po e përmirësojmë standardin e qytetarëve, VMRO: Qeveria po shpenzon për mobile dhe saksi lulesh

Story i radhës

Edhe pse ju do, 10 arsye që ajo t’ju braktis

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish