Dhurata dhe Venera, ndër më të mirat në kualifikueset e Kampionatit Evropian 

Dhuratë Sylejmani sulmuesja më e mirë, Venera Kadriu pranuesja më efikase e ndeshjes!

Sylejmani ka shkëlqyer te Kosova edhe në këtë ndeshje duke regjistruar 9 pikë, kurse Venera Kadriu pati statistikë mbresëlënëse me 62% pranime efikase, kuota më e lartë në ndeshje nga të dyja ekipet.

Kosova sonte mundet me rezultat 3:0 nga Sllovakia në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Për Kosovën është humbja e pestë dhe asnjë set deri me tash nuk e kanë fituar.

Ngjarja paraprake

Zyrtari amerikan: Të vaksinuarit, pa maska në parqe e objekte federale

Ngjarja e ardhëshme

Osmani: Me Shqipërinë nuk e pengojmë njëra tjetrën, por e ndihmojmë

të fundit nga

Verë e nxehtë

Vera parashikohet tepër e nxehtë për Raphael Varane. E ardhmja e mbrojtësit

AlbanianEnglishMacedonian