Dha dorëheqjen nga posti, Hashim Thaçi niset drejt Hagës me avion ushtarak (FOTOT)

Dha dorëheqjen nga posti, Hashim Thaçi niset drejt Hagës me

Ish-drejtuesit e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi sapo janë nisur për në Hagë me një aeroplan ushtarak.

Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje sot paradite në një konferencë për media ku njoftoi se i është konfirmuar aktakuza.

Kadri Veseli po ashtu ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja pas konfirmimit të aktakuzës.

Pas dorëheqjes së Thaçit, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka marrë zyrtarisht pozitën e ushtrueses së detyrës së presidentes së Kosovës.

Dha dorëheqjen nga posti, Hashim Thaçi niset drejt Hagës meDha dorëheqjen nga posti, Hashim Thaçi niset drejt Hagës me

Ngjarja paraprake

Turqia do të ndërtojë 1.5 milionë njësi banimi në Izmirin e goditur nga tërmeti

Ngjarja e ardhëshme

Pas Rashicës edhe Paçarada nuk i bashkohet Kombëtares së Kosovës, kjo është arsyeja 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian