Detaje të reja për jahtin e braktisur, ja kujt i përkiste

Një jaht është gjetur i braktisur në zonën e Godullës në Kurbin. Nga verifikimet e kryera jahti i përket një shtetasi italian.

Gjithashtu është gjetur edhe një gomone që dyshohet të jetë përdorur për të dalë në tokë.

Policia ka monitoruar situatën dhe ka nisur kontrollet.

Jahti është ankoruar në portin e Shëngjinit.

Sipas Top Channel, jahti është gjetur që mbrëmjen e kaluar por që është mbajtur nën monitorim nga ana e policisë për ndonjë lëvizje të dyshimtë.

Ngjarja paraprake

Ditë e zezë për Italinë, konfirmohen afër 11 mijë raste të reja me Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

RMV/ Testet e shpejta për Kovid-19 do të kushtojnë 1.000 denarë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian