Detaje të reja, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare

Ish-futbollisti i skuadrës së njohur të Premierligës, Luton Shelton, ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeçare.

Këtë e ka konfirmuar vetë ish-klubi i tij, Sheffield Utd përmes një njoftimi në rrjetin social “Twitter”.

Përveç Sheffield, ai ka bërë karrierë edhe në Turqi e Norvegji, ndërsa së fundi, gjegjësisht në edicionin 2017/2018, ai djersiti fanellën e Harbour View, skuadër kjo në vendlindje, Xhamajkë.

Interesant është fakti se debutimin me Sheffield e regjistroi kundër Manchester United në “Teatrin e Ëndrrave” në prill të vitit 2007.

Ngjarja paraprake

Më parë do t’i mbysë vetmia sesa coronavirusi, sa respektohen masat e reja anti-COVID në Bavari?

Ngjarja e ardhëshme

Veprimtari i madh - Idriz Zeqiraj tregon se kush e përfaqëson LDK-në

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian