Detaje nga sherri në Elbasan

Detaje të reja mësohen nga konlikti në lokalin pranë Universitetit ‘’Aleskandër Xhuvani’’ në Elbasan teksa disa të rinj me precedentë penalë janë përfshirë në një sherr.

Mes të plagosurve me sende të forta, është edhe pronari i lokalit.

Po ashtu njëri prej personave të përfshirë në konfliktin e mbrëmjes së sotme është e dhe një person i shpallur në kërkim policor, i dyshuar për një atentat.

Dëshmitarët kanë pohuar se të rinjtë kishin armë tip pistolete por nuk i përdorën dhe goditën me sende të forta.

Ngjarja paraprake

Bashkimi gjerman ndodhi para 30 vjetësh, po diferencat lindje – perëndim mbeten ende

Ngjarja e ardhëshme

2 Ton paralajmëron lansimin e këngën “Një familje”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian