Deri të shtunën mot i paqëndrueshëm me reshje të shiut dhe bubullima

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme dhe i paqëndrueshëm në shumë vende me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të keq me reshje të rrëmbyeshme intensive (për një kohë të shkurtër sasi e madhe shtresës e ujit), shkarkime të forta elektrike, erëra të forta dhe breshër, informon DPHM.

Të premten priten sasi të mëdha të ujit. Temperatura ditore do të jetë në rënie.

Nga e diela do të ketë stabilizim gradual të motit me rritje të temperaturës.

Story i mëparshëm

“Ballkani i Hapur”/ Këto janë katër marrëveshjet që u nënshkruan sot në Ohër

Story i radhës

Ali Ahmeti arrin në ”Open Ballkan”, takohet me Edi Ramën (VIDEO)

Të fundit nga

Juventus-Inter pakt?

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli u takua dje me homologun e tij të Interit, Steven Zhang

AlbanianMacedonianEnglish