Deri kur…?

Sot 23 vjet nga kidnapimi i profesor Ukshin Hotit dhe jo zhdukja, ashtu si thuajse ç’doher thuhet për t‘gjithë të kidnapuarit, gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Profesor Ukshin Hoti i burgosur, torturuar dhe kidnapuar me urdhër të aparatit shtetëror fashist, barbar, gjenocidial, kriminel serb.

Profesori u burgos disa herë!

Ishte i pari që shkroi për konceptin e demokracisë, autentike në trojet shqiptare.

Koka e ndritur, profesor i së drejtës ndërkombëtare dhe i filozofisë Ukshin Hoti, gjatë një homazhi për nder të dëshmorëve të rënë, nëpër demostrata në vitin 1994 në Rahovec.

Del haptazi me idenë e formimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.

Profesor, unë i‘u kërkoj falje.

Ne t‘gjithë, pavarësisht pozitave apo gjendjes në atë kohë, nuk bëmë asgjë për ju madje nuk e organizuam as edhe një Demostrat për lirimin tuaj!

Ju bëtë, shumë për ne.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Evropa “neutral” tkurret përballë zgjerimit të NATO-s

Story i radhës

Djali i legjendës nokautohet keq

Të fundit nga