Deri kur do ta presë Taravari Selën?

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari ka shprehur ambicien e tij për të kandiduar si kryetar i Aleancës për Shqiptarë në rast të moskandidimit të kryetarit aktual Zijadin Sela në kongresin e këtij subjekti politik që pritet të mbahet më 27 Mars të vitit 2022, shkruan desk.al

Nëse Sela definitivisht vendos që të mos kandidojë për një mandat të ri në kongresin e radhës të partisë, thuhet se pasardhësi i tij në pozitën udhëheqëse me siguri do të jetë kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari, dhe pozita e sekretarit gjeneral do i jepet dikujt nga dega e Strugës.

Se kush do të prijë me Aleancën për shqiptarët Sela apo Taravari mbetet të shihet pas zhvillimeve të fundit në këtë parti se cili do të merr përkrahjen edhe për një mandat, Sela i cili tash e shumë vite e çon partinë në humbje apo do të tërhiqet ose do ti lë vendin Taravarit i cili poashtu si tandem i Selës ishte bashkë me të në krye të partisë që e çuan në humbje tash e disa cikle zgjedhore?

Story i mëparshëm

Gjobiten 229 persona në Shkup për kundërvajtje në komunikacion

Story i radhës

VMRO-DPMNE me FAKE NEWS sulmon liderin e BDI, Ali Ahmeti!

Të fundit nga