Dërgohen në banesën e fundit dy vëllezërit Arifaj që u goditën nga treni në Gjermani

Dy vëllezërit nga fshati Ratishë e Deçanit që u përplasën nga treni në qytetin Bruckberg të Gjermanisë, do të varrosen sot në ora 15:00 në varrezat e fshatit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj përmes një statusi në Facebook:

“Të dashur qytetarë, Ju njoftoj se, nesër ditë e premte, në ora 15:00, do të bëhet varrimi i Hasan dhe Blerian Arifaj , në varrezat e fshatit Ratish i Epërm. Ceremonia e varrimit do të organizohet nga Institucionet Lokale të Deçanit. Ngushëllime familjes Arifaj dhe të gjithë qytetarëve për humbjen tragjike!”

Ngjarja paraprake

Biden planifikon të marrë pjesë në debatin përfundimtar me Trumpin

Ngjarja e ardhëshme

Harta e koronës lehtëson lëvizjen nëpër BE: 17 vende janë në zonën e kuqe, vetëm tri janë të gjelbërta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian