Derbi shqiptar Prishtina-Tirana!

Prishtina kundër Tiranës! Shorti i raundit paraeliminator të Champions League-s në futsal ka vënë përballë njëra-tjetrës skuadrat e dy kryeqyteteve shqiptare. Mes 46 ekipeve që u hohën në short, Prishtina “peshkoi” Tiranën, përkundrejt dëshirës për të mos pasur një derbi shqiptarësh që në këtë raund. Takimi do të zhvillohet në Prishtinës, mes datave 24 dhe 29 nëntor.

Çiftet e raundit paraeliminator

Olmissum (CRO) vs SMS Viimsi (EST)

Hohenstein-Ernstthal (GER) vs Piyalepaşa (TUR)

Petro-w (LVA) vs Lucenec (SVK)

Chrudim (CZE) vs Akaa (FIN)

Shkupi 1927 (MKD) vs Blue Magic FC Dublin (IRL)

Allstars Wiener Neustadt (AUT) vs Luxol St Andrews (MLT)

ACCS Asnières Villeneuve 92 (FRA) vs Crvena Zvezda (SRB)

Viten Orsha (BLR) vs Cherno More Varna (BUL)

Futsal Team Charleroi (BEL) vs Lynx FC (GIB)

FC Prishtina (KOS) vs KF Tirana (ALB)

KMF Titograd (MNE) vs Pesaro (ITA)

FC Encamp (AND) vs FC Salines (BIH)

Omonia Nicosia (CYP) vs FC Fiorentino (SMR)

Kherson (UKR) vs Rosario Futsal (NIR)

Futsal Gentofte (DEN) vs Leo Futsal Club (ARM)

AEK Futsal Club (GRE) vs Araz Naxçivan (AZE)

Futsal Mirerva (SUI) vs PYF Saltires (SCO)

Vytis (LTU) vs Hammarby (SWE)

Differdange (LUX) vs London Helvecia (ENG)

Utleira Idrettslag (NOR) vs Hovocubo (NED)

Record Bielsko-Biała (POL) vs Swansea University (WAL)

United Galati (ROU) vs Dolphins Ashdod (ISR)

Tbilisi State University (GEO) vs Berettyóújfalu (HUN).

Ngjarja paraprake

Kovid 19 RMV/ 15 të vdekur, 628 raste të reja.Shërohen 531 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Këto janë 3 shenjat më serioze të horoskopit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian