Derbi i Trepçave i takon ’89-shit

Trepça ’89 nga Mitrovica nuk njeh humbje në 6 ndeshjet e para në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, grupit A.

Trepça ’89 triumfon me rezultat 2:0 ndaj rivalit vendas, Trepçës.

Tre pikë që peshojnë shumë për ’89-shin, ndërsa Trepça është në krizë të rezultateve.

‘89-shi nga 6 ndeshje ka 4 fitore e 2 barazime, duke udhëhequr renditjen me 14 pikë dhe Trepça zë pozitën e 7-të me 5 pikë të mbledhura.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Vetëqëllohet me armë Aldi Rama, autori i dyshuar i vrasjes së oficerit të policisë

Ngjarja e ardhëshme

Policia gjobit me 150 euro 49 vjeçaren që voziti në shiritin e kundërt në Ferizaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian