Derbi i shqiptarëve, formacionet zyrtare, Zvicër-Kosovë

Kosova do të luajë kundër Zvicrës në miqësoren e shqiptarëve.

Dardanët vijnë nga një fitore ndaj Burkina Fason  5-0, ndërsa Zvicra u mposht me  Anglinë 2-1.

FORMACIONET ZYRTARE:

Zvicra: Kobel, Mbabu. Elvedi, Comert, Lotomba, Sow, Xhaka, Okafor, Shaqiri, Zuber, Gavranovic.

Kosova: Muric, Hadergjonaj, Rrahmani, Kryeziu, Vojvoda, Idiriz, Loshaj, V. Berisha, Rashica, Muriqi, Bytyqi. /albeu.com/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

KEDS-i tregon se cilat zona dhe pse do të mbesin pa rrymë

Story i radhës

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa raste të reja u shënuan

Të fundit nga