Derbi i madh shqiptar pa fitues në Maqedoninë e Veriut! Struga me pikë të plota

Skuadra e Shkupit importon një pikë të madhe nga Tetova, duke luajtur baras me liderin Shkëndijen, në kuadër të javës së 12-të të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut.

Derbi i madh shqiptar u karakterizua me lojë shumë të mirë, me disa raste, por as Shkëndija dh as Shkupi, nuk arritën të shënojnë fitore.

Shkëndija e para kaloi në epërsi, me golin e Elezit në minutën e 45+2, por në pjesën e dytë mysafirët barazuan falë Ademit, që realizon në minutën e 52-të.

Struga Trim & Lum ngadhënjen në derbin shqiptar, me rezultat 1:0 ndaj Renovës nga Xhepçishti i Tetovës. Autor i golit është Cake në minutën e 33-të.

Shkëndija udhëheq renditjen me 26 pikë,  ndërsa Shkupi bie në pozitën e tretë me 24 sosh, Struga përforcon vendin e katërt me 19 pikë dhe Renova është e parafundit (i 11-ti) me 8 sosh.