Deputetja e AKP-së me preardhje nga Gostivari flet për TS, Erdogan fiton bindshëm (VIDEO)

Deputetja e AKP-së me prejardhje nga Gostivari znj.Gylaj Daljan sot ka folur ekskluzivisht për TS në lidhje me zgjedhjet presidenciale që mbahen në Turqi.

Ajo thotë për TS se si parti dhe posaçërisht ajo janë të knaqur për raundin e parë të zgjehdjeve që u mbajtën.
Vet numrat që dolën në zgjehdje flet për një shtet demokratik dhge numrat treguan demokracinë e vërtetë.

Ajo u shpreh se raunin e dytë presidentin e Erdogan e pret një fitore e madhe dhe bindshme.
Sa i përket numrave ajo shprehet optimiste se do të jetë mbi 53% dhe fitorja do të jetë e sigurtë.

Por pse qytertarët duhet ta votojnë sërish presidentin Rexhep Taip Erdoganin, deputetja Daljan thotë se ai ka bërë shumë për Turqinë dhe do të fitojmë sërish. /TS/

 

Story i mëparshëm

Agresioni në Ukrainë, e djathta ekstreme ruse dëshiron të rrëzojë Putinin dhe t’i bashkohet luftës së Kievit

Story i radhës

Jonuzi: Marrëveshja Besa-Alternativa e ndikuar nga premtimi i Mickovskit për bashkëqeverisje!

Të fundit nga