Deportivo Alaves 1:1 Barcelona – notat e lojtarëve

Barcelona ka luajtur baras në La Liga.

Barcelona mbetet në kuotën e vetëm tetë pikëve, duke luajtur baras sonte me Deportivo Alaves.

Katalanët nuk arritën më shumë sesa një 1:1 në terrenin e Alaves, përkundër se dominuan takimin.

Luis Rioja dhe Antoine Griezmann ishin lojtarët që vendosën fatin e këtij takimi.

‘WhoScored’ ka vlerësuar më së larti Lionel Messin, me notën 9.4.

Neto ishte më i dobëti i takimit, me 5.4, pasur parasysh se edhe goli i Alaves erdhi pas gabimit të tij.

Më poshtë ua përcjell të gjitha vlerësimet e ‘WhoScored’ për këtë ndeshje.

Image
Ngjarja paraprake

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın, diagnostikohet me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Gashi publikon videon që i ndryshoi jetën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian