Denoncimi/ Rilindja shkel ligjin, ngjit postera në pronën publike pa filluar fushata

Kandidati i PD-së për deputet në Qarkun e Elbasanit Ibrahim Sako, ka denoncuar shkeljen e ligjit nga rilindja në bashkinë e Cërrikut, pasi ka ngjitur banderola elektorale në pronën publike, pa nisur ende fushata.

‘Vendosja e banderolave statike në ambjente publike, në vende të pa miratuara është shkelje e ligjit! Koha e partisë shtet ka kaluar!’, shkruan Sako në Facebook.

Postimi i plotë i Ibri Sako:

Prona publike nuk mund të jetë partiake!

Vendosja e banderolave statike në ambjente publike, në vende të pa miratuara është shkelje e ligjit!

Koha e partisë shtet ka kaluar!

Bashkia menjëherë duhet të bëj publik vendimin për miratimin e vendeve se ku do të jenë hapësirat publike për vendosjes e posterave nga subjektet politikë!

Partia Demokratike Dega Cërrik do ndjek të gjitha proçedurat ligjore që Kodi Zgjedhor të zbatohet me përpikmëri!

Ligji prevalon mbi injorancën partiake dhe dëshirën e sëmur për të uzurpuar dhe shfrytëzuar pronat publike!

Sahati është i qytetarëve dhe shëmtia politike duhet shporrur!

Ngjarja paraprake

Kryeministri francez vaksinohet me AstraZeneca

Ngjarja e ardhëshme

​Wenger parashikon finalen e Ligës së Kampionëve, do të ishte finale spektakolare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian