Dënime për 869 persona për mos mbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën për mos mbajtje të mbrojtjes personale në fytyrë janë regjistruar 869 kundërvajtje.

Ministria e Punëve të Brendshme u bën thirrje qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të përballjes me Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Rusi, shkon në mbi 1.3 milionë numri i rasteve me COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Huawei prezanton Mate 40 më 22 Tetor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian