Dëmtohet gypi i ujit në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se sot në mëngjes ka pëlcitë gypi i ujit në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ku si pasojë e këtij dëmtimi, pa ujë të pijshëm janë një pjesë e lagjes ” Dardania” dhe ” Lakrishte”.

“Ekipet e mirëmbajtjes janë në vendngjarje dhe po merren me sanimin. Shpresojmë që sa më shpejtë të rregullohet dhe të rikthehet furnizimi me ujë për ato dy zona”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

“Hija” prangos në Tiranë një shtetas të huaj, ekspert i krimeve kibernetike

Ngjarja e ardhëshme

Napoli ka festë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian