Dembele merr vendim për të ardhmen, afër rinovimit të kontratës me Barcelonën

Ousmane Dembele megjithatë duket se do të vazhdojë në ‘Camp Nou’.

Anësori francez akoma nuk ka firmosur kontratën e re, ndonëse kontrata e tij vlente vetëm deri më 30 qershor.

Raportimet e fundit nga Spanja bëjnë të ditur se lojtari është shumë afër për të vazhduar qëndrimin.

Të gjitha palët janë optimiste në arritjen e marrëveshjes së re për dy vite të tjera (deri 2024).

Bisedimet kanë avancuar mirë. Marrëveshja nuk është 100% e mbyllur.

Projekti i shfaqur nga klubi dhe fjalët e Xavi Hernandez thuhet se po dalin të jenë vendimtare për lojtarin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor, e diel 3 korrik 2022

Story i radhës

Të paktën tre të vdekur pas shpërthimeve në qytetin rus

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish