Debutim me fat i Ylber Ramadanit në Serie A

Ylber Ramadani ka regjistruar sot ndeshjen e tij të parë në Serinë A, në një sfidë që ka rezultuar me fat pwr skuadrën e tij, teksa ka mundur 2-1 Lacion e cila në edicione kaluar e mbylli si nënkampione.

Në sfidën ku vetëm mesfushori i kombëtares shqiptare ishte titullar, me Medon Berishën dhe Kastriot Dermakun në pankinë në radhët e ekipit të tij, si dhe Elseid Hysajn në stolin e Lacios, ishin miqtë të cilët shënuan me Imobilen në pjesën e parë, duke menduar më pas të administronin rezultatin.

Lecce kërkoi më shumë golin në pjesën e dytë, me Ramadanin i cili shpërdoroi një mundësi me një gjuajtje në hyrje të zonës që kaloi mbi traversë.

Por nëse Lacio shpërdoroi duke goditur traversën, nga ana tjetër vendasit nuk gabuan në minutat e fundit, duke shënuar fillimisht me Almkvist e pastaj me Di Françeskon, për të përmbysur rezultatin e sfidës brenda dy minutash.

Kështu, Lacio e nis me humbje kampionatin, ndërsa Leçe merr një bonus të rëndësishëm edhe për moralin e skuadrës që padyshim ka si objektiv mbijetesën në Serinë A.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria turke diskuton nesër për tensionet me Qipron

Story i radhës

Parashikimi i motit për javën, ja sa do të shënojë termometri në 7 ditët e ardhshme!

Të fundit nga