Debreshi jo me Selën, jep dorëheqje kryetari i nëndegës së ASH-së

Kryetari i nëndegës së ASh-së, Senad ASani ka dhënë dorëheqje pasi nuk pajtohet me kandidimin e Ziadin Selës edhe për një mandat.

“Të nderuar antar, aktivist!
Duke u prirur nga parimi për ndryshime dhe demokratizimin e partisë ASH, dhe për shkaqe të mos pasjes së ndryshimeve në ASH,
Vendosa që si kryetar i Nëndegës së fsh.Debresh të japë dorëheqje dhe të mos kandidoj për kryetar nëndege i fsh.Debresh.
Të reflektosh dmth të jesh gati për kuadro të reja, për suksese tjera.!
Si aktivist do të jemi gjithmon pëkrah figurave të dëshmuara në zgjedhje dhe të sukseshëm!” shkruan Asani

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Një muaj paraburgim për 16 të arrestuarit për fajde në Pejë

Story i radhës

“Jo me SELËN”, jep dorëheqje kryetari i nëndegës së Çajles në ASH

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish