Debakëll i Taravarit në Gostivar: Humbi gati 3.500 vota për një vit

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale të mbajtura më 17 Tetor ka pësuar humbje të 3.500 votave për vetëm një vit në krahasim me numrin e votave të fituara nga Aleanca për Shqiptarët në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020. Kjo flet për uljen e rejtingut së Aleancës për Shqiptarët si subjekt politik në komunën e Gostivarit.AdvertisementsAleanca për Shqiptarët në qytetin e Gostivarit në këto zgjedhje lokale ka fituar 8.856 vota për këshillin komunal që është për 3500 vota më pak se në zgjedhjet parlamentare të vitit 2020.Kjo është tregues i qartë se me votat e VMRO-së, Arben Taravari arriti të sigurojë epërsinë në garën për kryetar komune ndaj Nevzat Bejtës.

Ngjarja paraprake

Koalicioni me VMRO-DPMNE e shkatërroi Aleancën e Taravarit dhe Selës

Ngjarja e ardhëshme

Blerim Bexheti poston foto me liderin shqiptar që nuk njeh humbje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian